Lehetőleg toronnyal

2018. október 30., címkék: reformáció, encs, baksy mária

A lelkipásztorok jó része távol kerül szülőföldjétől, Baksy Mária, az Abaúji Református Egyházmegye esperese azonban sosem szakadt el attól a környéktől, ahol felnőtt. A lelkésznő több mint 30 éve szolgál Encsen, ahol most izgatottan várják október 31-ét, hiszen a gyülekezet számára ez háromszoros ünnep.

Református Családi Napközit adtak át Szendrőn

2010. március 30., címkék: csomós józsef, család, Gyülekezeti hírek, szeretetszolgálat (mrsz), abaúj-tornai egyházmegye, baksy mária

Az ünnepi alkalmon Baksy Mária az Abaúji Református Egyházmegye esperese hirdette az igét a Lk 18,16-ik versének második része alapján: „Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa."

Mit vár 2010-től? – körkérdés az újévről

2009. december 31., címkék: Háttér, végh tamás, hörcsök imre, méhes balázs, kókai géza, újesztendő, baksy mária

Egyházunk szolgálatában álló reformátusokat kérdeztünk arról, hogy mit várnak az újesztendőtől. A válaszadók között találjuk a Magyarországi Református Egyház egyetlen női esperesét, és olvashatunk főiskolai oktató, budapesti lelkipásztor, vidéki segédlelkész és megyei gondnok várakozásairól is.